Eesti English
Latviski
По-русски
Jaunumi »

Eiropas diena 2018

View all photos
14.05.2018

Eiropas diena (9. maijs) veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā tiek atzīmēta nu jau vēsturē iegājušās Šūmana deklarācijas gadadiena. Francijas ārlietu ministrs Robērs Šūmans 1950. gadā Parīzē teiktā runā ierosināja Eiropā ieviest jaunu politiskās sadarbības veidu, kas padarītu karu starp Eiropas valstīm neiedomājamu. Tagad šis datums tiek uzskatīts par Eiropas dzimšanas dienu.

Arī Igaunijas vēstniecība š. g. 9. maijā, tāpat kā iepriekšējos gados, atsaucās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā aicinājumam vērt savas durvis apmeklētājiem, lai Eiropas dzimšanas dienā iesaistītu iespējami daudz cilvēku. Vēstniecība uzņēma skolēnus no  Rīgas Rīnūžu vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas. Vēstnieks Tenis Nirks, uzrunājot skolēnus, informēja par vēstniecības galvenajiem uzdevumiem un ieskicēja Igaunijas Republikas vēstniecības Latvijā vēsturi. Pēc tam skolēniem bija jāatbild uz viktorīnas jautājumiem, labākos izdevās noskaidrot tikai ar papildjautājumu palīdzību.

Pēcpusdienā Igaunijas vēstniecības pieņemšanu telpu durvis bija vērtas arī individuālajiem apmeklētājiem, kuriem bija iespēja apskatīt vēstnieku portretu galeriju, kā arī saņemt informācijas materiālus, kas, cerams, palīdzēs plānot vasaras atvaļinājumu Igaunijā. Atgādinām, ka ikvienam ir iespēja atnākt uz vēstniecību un saņemt informācijas materiālus – lūgums gan iepriekš sazināties.

Visiem vēstniecības viesiem lūdzām uzrakstīt, kas, viņuprāt, Igaunijai un Latvijai ir kopīgs, un kas – atšķirīgs. Rezultātu redzat pievienotajās fotogrāfijās. Ar viktorīnas jautājumiem varat iepazīties šeit. Ja vēlies saņemt atlaižu kuponu pastaigai divatā pa Tallinas Televīzijas torņa malu vai Lotes zemes atstarotāju – esi viens no pirmajiem, kas iesūta visas pareizās atbildes (sūtot uz embassy.riga@mfa.ee). Pēc tam, kad visas balvas būs izdalītas, pievienosim pareizās atbildes.

 

Vēstniecība izsaka lielu pateicību Hidroplānu muzejam, Tallinas Televīzijas tornim un Lotes zemei par balvām gudrāko un attapīgāko apmeklētāju apbalvošanai. Tāpat liela pateicība Tallink, kura piešķirtās dāvanu kartes izlozēja Atvērto durvju dienas spēles dalībnieki.

TopBack

© Igaunijas vēstniecība Rīgā Skolas iela 13, LV-1010 Rīga, Latvija tel. (371) 6781 20 20, e-mail: embassy.riga@mfa.ee