Eesti English
Latviski
По-русски
Jaunumi »

Baltijas filmu dienas Latvijā

View all photos
23.08.2017 - 24.08.2017

Baltijas valstīm tik simboliskajā 23. augustā, kad pirms 28 gadiem Lietuvu, Latviju un Igauniju vienoja vēsturiskais Baltijas ceļš, šogad sākas Baltijas filmu dienas, kuru laikā katras valsts iedzīvotāji divās dienās bezmaksas seansos varēs noskatīties jaunākās un labākās kaimiņvalstu spēlfilmas.

Baltijas filmu dienas ir trīs valstu kino institūciju – Nacionālā kino centra, Lietuvas kino centra un Igaunijas Filmu institūta  – iniciatīva un kopīgi veidots pasākums, stiprinot trīs Baltijas valstu sadarbību kino jomā un vairojot skatītāju zināšanas par kaimiņvalstu filmām.
23. un 24. augustā Rīgā, Tallinā un Viļņā notiek bezmaksas kinoseansi, katrā valstī demonstrējot pa divām spēlfilmām no katras kaimiņvalsts un tiekoties ar filmu autoriem.

 

Trešdien, 23. augustā, pl. 20:30

MULSUMA DIENAS / PÄEVAD, MIS AJASID SAGADUSSE

rež. Trīna Rūmeta (Triin Ruumet), 105’, Igaunija, 2016

Traģikomisks stāsts par jaunu vīrieti, kurš mēģina atrast dzīves jēgu vasaras svelmē deviņdesmito gadu beigu Igaunijā. 27 gadus vecais Allars dodas no vienas provinces ballītes uz otru, satiekot kolorītus tēlus un nokļūstot arvien mulsinošākās situācijās. Augošā spriedze un absurdie notikumi Allaram liek nopietni pārdomāt dzīvi. Ir sācies neprātīgs ceļojums.

Ceturtdien, 24. augustā, pl. 18:00

ZUPAS PILSĒTAS SLEPENĀ BIEDRĪBA / SUPILINNA SALASELTS

rež. Marguss Paju (Margus Paju), 95’, Igaunija, 2015

Desmitgadīgā Marī ir pārliecināta, ka vecākiem darbs ir svarīgāks par viņu, taču, par laimi, viņai ir lielisks vectētiņš — profesors, kuram piemīt tāds pat atklājēja gars kā Marī. Kopā ar draugiem Marī bauda piedzīvojumu pilnu vasaru līdz brīdim, kad pilsētu pārņem noslēpumaina slimība — visi pieaugušie sāk uzvesties kā bērni. Slimības sekas ir draudīgas, un Marī uzņemas rast risinājumu.

Igauņu režisora Margusa Paju jauneklīgā debija Igaunijā ir kļuvusi par visu laiku skatītāko ģimenes filmu.

TopBack

© Igaunijas vēstniecība Rīgā Skolas iela 13, LV-1010 Rīga, Latvija tel. (371) 6781 20 20, e-mail: embassy.riga@mfa.ee