Eesti English
Latviski
По-русски
Konsulārā informācija » Igaunijas pensija Latvijā rezidējošam pilsonim »

Igaunijas Republikas izmaksājamās pensijas

14.02.2014

Igaunijas Republikas Ienākuma nodokļa likums nosaka, ka ienākuma nodoklis tiek ieturēts no visām pensijām, kas tiek izmaksātas Igaunijas valsts nerezidentiem. Lai Jūsu pensija tiktu atbrīvota no ienākuma nodokļa, ir nepieciešama rezidenta apliecība, kura apstiprināta Latvijas Valsts Ieņēmumu dienesta teritoriālajā nodaļā atbilstoši Jūsu dzīvesvietai. Minētā apstiprinājuma forma:

Republic of Latvia, Cabinet Regulation no 178, adopted 30 April 2001 Procedures for Application of Tax Relief Determined in International Agreements for Prevention of Double Taxation and Tax Evasion. 4. pielikums Ministru kabineta 2001 gada 30 aprīļa noteikumiem nr. 178 - Rezidenta Apliecība”.

Pieteikuma anketu rezidenta apliecības saņemšanai Jūs varat aizpildīt šeit.

Latvijas Valsts Ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz iesniegums ar lūgumu apstiprināt rezidenta apliecību.

Rezidenta apliecību ir nepieciešams iesniegt Igaunijas Republikas Sociālās apdrošināšanas dienestā, adrese: Sotsiaalkindlustusamet, Lembitu 12, 15092 Tallinn, ESTONIA.

Saskaņā ar Igaunijas Nodokļu un muitas dienesta rīkojumu kopš 01.02.2008. g. visi Igaunijas nerezidenti, par kuriem nav iesniegta derīga mītnes valsts nodokļu dienesta rezidenta apliecība, tiek aplikti ar nodokli. Pensijai ienākumu nodokļa piemērošanu pārtrauc pēc rezidenta apliecības iesniegšanas. Apliecība ir spēkā vienu gadu. Turpmāk rezidenta apliecība ir jāiesniedz katru gadu.

TopBack

© Igaunijas vēstniecība Rīgā Skolas iela 13, LV-1010 Rīga, Latvija tel. (371) 6781 20 20, e-mail: embassy.riga@mfa.ee