Eesti English
Latviski
По-русски
Konsulārā informācija » Izziņa par konsulārajam ierēdnim zināmiem apstākļiem »

Izziņa par konsulārajam ierēdnim zināmiem apstākļiem

13.02.2014

Ja Jums ir nepieciešams Latvijas vai Igaunijas valsts iestādē apliecināt kāda juridiska fakta pareizību, Jums ir jāvēršas Igaunijas Vēstniecības Konsulārajā nodaļā pēc konsultācijas.

Konsulārais ierēdnis var izsniegt izziņu gadījumā, ja Jums ir nepieciešams apliecināt ģimenes stāvokli, vadītāja apliecības esamību v.tml. Iznākums vienmēr ir atkarīgs no iestādes, kura pieprasa izziņu vai atrašanās valsts normatīvajiem aktiem. Konsulārais ierēdnis balstās uz Igaunijas iedzīvotāju reģistra datiem, lai izsniegtu izziņu.

Visvairāk tiek pieprasītas izziņas par personas ģimenes stāvokli un par šķēršļu neesamību laulības noslēgšanai. Izziņas izsniegšana var aizkavēties, ja personas dati iedzīvotāju reģistrā ir nepilnīgi vai nepareizi. Šādā gadījumā konsulārais ierēdnis nevar palīdzēt, līdz personas dati iedzīvotāju reģistrā nav precizēti. Personas datu maiņa aizņem laiku un var gadīties, ka plānotās kāzas jāatliek.

Atgādinām, ka saskaņā ar spēkā esošo likumu, Igaunijas pilsonim ir pienākums 1 mēneša laikā informēt Igaunijas iedzīvotāju reģistru par dzīves vietas datu maiņu.

Ieteikums:

Sekojiet līdzi tam, lai Jūsu personas dati iedzīvotāju reģistrā būtu pareizi!

Igaunijas pilsonis iedzīvotāju reģistrā esošos datus var pārbaudīt internetā: www.eesti.ee vai datu izrakstu pasūtīt reizi gadā pa pastu.

 

TopBack

© Igaunijas vēstniecība Rīgā Skolas iela 13, LV-1010 Rīga, Latvija tel. (371) 6781 20 20, e-mail: embassy.riga@mfa.ee