Eesti English
Latviski
По-русски
Jaunumi »

Kaisa Maria Ling Rokkafejnīcas blūza koncertsērijā

View all photos
18.02.2018

Latvijas 1. rokkafejnīca Vecrīgā turpina piedāvāt neparastu un augsti kvalitatīvu ārvalstu blūza mākslinieku koncertus. Pasākumu sērijā “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” 18. februārī Mārstaļu ielā 2/4 uzstāsies somu ģitārists Antti Alanko, ziemeļnieciski šarmantā dziedātāja no Igaunijas Kaisa Maria Ling kopā ar savu grupu “Kaisa Ling Thing” un par Vācijas mūziķi kļuvušais somu ģitārists un vokālists Pan Salmenhaara.

Kaisa Maria Ling ir dziedātāja, mūziķe un tulkotāja, nākusi no Sāremā salas un tagad dzīvo muzikālajā pilsētā Tartu. Viņa ir Tartu Blūza kluba biedre jau kopš 2011. gada, kad iemīlējās blūzā līdz ausīm. It īpaši pirmskara blūzā, kas ir viņas patiesā kaislība. Un vēl jo īpašāk – tieši pagājušā gadsimta 20. un 30. gadu tumšādaino šā stila lēdiju izpildītā mūzika, jo Kaisa sajūsminās par viņu drosmi, autentiskumu, humoru un dzīvesprieku. Runa ir par tādām vodeviļas blūza leģendām kā Mamie Smith, Lucille Hegamin, Ma Rainey, Ida Cox, Alberta Hunter, Ethel Waters un, protams, Bessie Smith. Attiecīgi Kaisa ir cītīgi izstudējusi šā stila mūziku un piedāvā tās pārlikumu mūsdienās. Viņai krietni palīdzējis Aapo Ilves, kurš pats ir lielisks mūziķis un augsti profesionāls tulks, kā rezultātā spēj ar pareizo garšu igauniski iztulkot tā laika blūza lēdiju atraktīvos dziesmu tekstus, kuros netrūkst nedz joku, nedz traģisma, nedz ļoti vitālas dzīvesziņas. Kaisas grupā spēlē trīs profesionāli mūziķi: kontrabasists Silver Sirp, bundzinieks Rait Ress un pianists Rene Paul. Grupa saucas “Kaisa Ling Thing”. Ar vārdu “thing” jeb “lieta” domāta Kaisas muzikālā kaisle, viņas “lieta”. Šobrīd grupa gatavo albumu un tā programmu tad arī būs iespējams dzirdēt Rīgā.

Pasākumu sērija “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” (“Sundays Blues Festival at Rock Cafe”) ir starptautisks notikums, kurā piedalās blūza mūzikas izpildītāji no Latvijas, Igaunijas, Somijas, Vācijas, Itālijas, Lielbritānijas un ASV. Pasākumu sērija aizsākās jau 2017. gada pavasarī.

 “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” atbalsta Somijas vēstniecība, Igaunijas vēstniecība, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Koncerta sākums plkst 18.00. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs. Iepriekšpārdošanā to cena ir 8 eiro, pasākuma dienā Rokkafejnīcā – 12 eiro. Galdiņu rezervēšana – banketi@rockcafe.lv vai 26678555. 

Papildinformācija: Rokkafejnīca

TopBack

© Igaunijas vēstniecība Rīgā Skolas iela 13, LV-1010 Rīga, Latvija tel. (371) 6781 20 20, e-mail: embassy.riga@mfa.ee